Hiru rPET/solglasögon i trä är tillverkade av hållbara material med högsta kvalitetsstandarder. Den högkvalitativa färdiga ramen är polerad och målad och tillverkad av återvunnen PET plast. Med en lätt och bekväm passform är skalmarna gjorda av ekträ från hållbara, miljömässigt och socialt ansvarsfulla källor.Linserna är blåspeglade och polariserade, vilket eliminerar reflekterande solljus, vilket gör det idealiskt för att köra bil och under alla soliga sommar- och vinteraktiviteter utomhus. Dessa glasögon överensstämmer med EN ISO 12312-1, har UV400-linser som klassificeras som kategori 3. Levereras med en rengöringsduk tillverkad av återvunnen PET plast (15 x 15 cm) och förpackad i en återvunnen presentförpackning av kartong (16,5 x 6 x 4 cm). Lasergravering rekommenderas som ett hållbart dekorationsalternativ.
| Antal | 1 | 50 | 100 | 500 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 184,00 | 178,00 | 172,00 | 168,00 |
Trä
PF Concept - experten på produktmedia. Din pålitliga partner i 50 år och eftersom världen ständigt förändras fortsätter vi att tänka framåt! Vi vill supporta dig i övergången till en än mer hållbar produktmediabransch. Vi väljer alltid ut våra produkter med omsorg och garanterar en transparent leveranskedja. Vi är stolta när din expertis erkänns och vill därför stärka dig med kunskap, inspiration och digitala verktyg. Spara värdefull tid så att du kan fokusera på att sälja. Att sälja produkter som gör varumärken och människor stolta!
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Modell | None |
| Ursprungsland | KINA |
| Material | Återvunnen PET plast, Trä |
| Storlek | 14,5 x 5 x 15,5 cmcm |
| Förpackning | 120st |
| Bruttovikt | 8kg |
| Vikt | 7.6kg |
| Förpackning | 35x50x38cm |
| GTIN / EAN | 8713159570141 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | BSCI |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Not applicable | 9057 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |